Endüstri geliştikçe kullanılan cihaz ve uygulamaların kapsamı da değişiyor. Son yıllarda birçok üretim tesisinde gördüğümüz robotlar bunların en güzel örneklerinden biri. Başta kaynak uygulamaları olmak üzere taşıma ve paletleme gibi uygulamalarda robotlar yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Peki oldukça hassas elektronik ve kart sistemlerine sahip robot sistemleri ani aşırı gerilimlerden nasıl korunur?

Öncelikle fabrikanızda diğer sistemler gibi robotlarda aşırı gerilimlerden etkilenebilir. Ciddi maliyetlerle devreye alınan bu sistemler, maliyeti yanında oldukça ufak değerlere tam olarak aşırı gerilimlerden korunabilir. Özellikle robot panolarında hassas koruma ag parafudru kullanmak sistemlerinizin korunması açısından oldukça önemlidir.

Öncelikle robotların beslendiği ana panolarımız Tip 1+2 (B+C) sınıfı ag parafudrla korunmalıdır. Bu noktada Up koruma seviyesini kademeli bir şekilde azaltmak önemlidir.

Ürün Datasheeti İndir

Tali panolarda ise Tip 2+3 ag parafudrla aşırı gerilimlere karşı koruma gerçekleştirilmelidir.

Ürün Datasheeti İndir

En önemli nokta ise robot panolarında ag parafudr kullanılmasıdır. Robot panolarında 24 V DC beslemeler varsa bu noktalarda özellikle kartların korunması için 24 V DC parafudr kullanılmalıdır.

Ürün Datasheeti İndir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.