Cumartesi, Temmuz 13, 2024
OBOe
Ana SayfaGenelOBO Bettermann Bina Bilgi Modellemesi (BIM) Artık Online!

OBO Bettermann Bina Bilgi Modellemesi (BIM) Artık Online!

Teknoloji, her alanda olduğu gibi mimari ve inşaat projeleri konusunda da süreçleri kolaylaştırmak ve hızlandırmak için gün geçtikçe daha fazla seçenek sunmaktadır. Mimari projelerin tasarım ve inşa aşamaları ile birlikte kullanım sürelerini de kapsayan BIM Bina Bilgi Modellemesi sizlere hız ve zaman kazandırırken, projelerinizde büyük kolaylık sağlıyor.

Planlamacılar normalde, planlama işi için her türlü bileşeni çizebilecekleri ve planlama programlarında tasvir edebilecekleri kapsamlı veritabanları kullanırlar. BIM yöntemini kullanarak planlama, bu bileşenlerin ve nesnelerin mümkün olduğunca ayrıntılı olmasını ve standart parametrelerle merkezi olarak kullanılmasını gerektirir. BIM geliştirme bağlamında, sadece nesnenin 3B modelleri daha ayrıntılı hale gelmez, aynı zamanda bir dizi başka bilgi doğrudan nesneye kaydedilir. Bu, tüm bilgilerin BIM’in en önemli temel prensibinin tek bir yerde mevcut olduğu anlamına gelir. Burada, OBO Bettermann, gerekli proje verilerinin sağlanması yoluyla planlayıcıları çeşitli platformlarda planlama konusunda destekler.

BIM geliştirmenin arkasındaki ana güç, yazılım çözümü Revit’i BIM ile planlama gereksinimleri için optimize eden yazılım üreticisi Autodesk‘tir. OBO Bettermann, müşterilerin planlama için kullanabileceği Revit için veri sunabilir. Bu, aşağıdaki BIM platformlarından indirilebilir.

MEPCONTENT

BIMOBJECT

 

RELATED ARTICLES
OBO BETTERMANN

ÇOK OKUNANLAR