Cumartesi, Temmuz 13, 2024
OBOe
Ana SayfaKlemens ve BağlantıFabrikalar İçin Doğru Buat Seçimi

Fabrikalar İçin Doğru Buat Seçimi

Üretim koşulları sektör farketmeksizin zorlu ve ağır ortamlardır. Ancak bazı sektörler varki elektriksel bağlantılar için oldukça zorlayıcıdır. Demir, çimento, kimya, denizcilik sadece bunlardan birkaçı. Elektriksel bağlantının yapıldığı Buat kutuları aslında tesisatımızı dış etkilerden korur ve enerji sürekliliğini sağlar. Bu yazımızda fabrikalarda kullanılacak buatların sahip olması gereken özelliklerden bahsediyoruz.

1-Malzeme

Fabrika ortamı oldukça zorlayıcıdır ve buatlar çok uzun yıllar zarar görmeden çalışmalıdır. OBO Betttermann buatlar yüksek kaliteli polipropilen polimer malzemesinin yanında, yüksek IK dayanımı ile IK 09 fabrikalar için harika bir üründür. Çünkü buatlar zamanla darbelere maruz kalırlar ve bu darbelere karşı dayanımları üst seviye olmalıdır.

2-İç Tasarım

Buatın iç tasarımı elektrik tesisatı oldukça önemlidir. Klemenslerin rahatlıkla sığacağı ve yer bulacakları bir alana sahip olması buatlar için zorunludur. Bu genel kurulum maliyetlerinizide aşağı çeker.

3-Toz Toz Toz

Fabrikada çalışıyorsanız tozun zamanla nasıl elektrik tesisatlarında biriktiğini görmüşsünüzdür. OBO Bettermann X serisi buatlar, yüksek IP koruma sınıfı ile demir çelik çimento gibi alanlarda güvenle kullanılabilir. IP 67 koruma sınıfı ile hem toza hem de su ve neme karşı özel koruma sağlayabilirsiniz.

4-Halojen Free Olması

Halojen özellikli ürünler ısıya maruz kaldığında zehirli gaz çıkarır. Olası bir yangın durumunda elektrik tesisatındaki halojen içermemesi istenir. OBO Bettermann buatlar halojen free özelliği ile öne çıkarlar.

5-UV Dayanımı ve Farklı Renk Seçenekleri

Eğer ürünleri açık sahada kullanacaksanız UV dayanımının yüksek olması önemlidir. Yine renk elektrik mühendisliğinde gruplama ve sınıflandırma açısından kritiktir. OBO Bettermann X serisi buatlar, geniş renk seçenekleri ve aksesuarları ile elektrik tesisat mühendisleri için birçok farklı seçenek sunar.

RELATED ARTICLES
OBO BETTERMANN

ÇOK OKUNANLAR