OBO Bettermann olarak birçok sektör için farklı özelliklere sahip ürünler sunmaktayız. Bunlardan biri de hastene, ameliyathane, laboratuvarlar için özel olarak geliştirdiğimiz antibakteriyel kablo kanalları. Bu kablo kanalları özel yapısı sayesinde steril ortam şartlarında güvenle kullanılabilir.
İlginizi Çekebilir: Termoplastik Buat
 

Neden Antibakteriyel Kablo Kanalları

Günümüzde dirençleri giderek artan mikropların yayılmasını engellemek ve hastaları korumanın önemi giderek artmaktadır. Alman Hastane Hijyen Birliği’nin (DGKH) yaptığı bir araştırmaya göre sadece Almanya’da senede 900,000 kişi nosocomial enfeksiyona (hastaneden bulaşan hastalık) yakalanmakta ve en az 30,000 kişi bu enfeksiyonlar sonucu yaşamını kaybetmektedir. Kapı koluna ellemek veya duvara değmek ile bulaşabilen mikroplardan korunmak için patojenlerin hastane içinde yayılımını engellemek ihtiyacı OBO Bettermann‘ı bu ürünleri geliştirmeye sevk etmiştir. Yüz yılı aşan üretim tecrübesi ile OBO Bettermann, elektrik kablo kanallarındaki bakteri ve mikrop miktarını %99’dan fazla azaltan bir üretim tekniği geliştirmiştir. Söz konusu antibakteriyel kablo kanalları plastik, alüminyum ve çelikten imal edilmektedir. Kablo kanalları muayene odaları, tedavi odaları, hasta odaları ve hastanelerin idari bölümlerinde kullanılır.

Antibakteriyel Yüzeye Sahip Plastik Kablo Kanalları

Mikrop öldürme özelliği plastik kanalın imalatında başlar. Ham madde içine gümüş cam fosfat adı verilen bir böcek ilacı katılır. Bu ilaç mikropların hücre duvarlarını yok ederek mikropların yaşanmasına izin vermez. Söz konusu ilaç sayesinde MRSA gibi çok zararlı ve dayanıklı mikroplar bile ölür. Bu sayede plastik kablo kanalı hastane, doktor muayehanesi ve yaşlı bakım evlerinden beklenen hijyen standartlarını sağlar.
OBO’nun antibakteriyel plastik kanalları standart kablo kanallarındaki gibi kullanılır: Kanala priz, anahtar, data bağlantıları sorunsuz bir şekilde monte edilebilir. OBO’nun standart kanal ölçülerinde ve değişik renklerde tüm aksesuarları ile birlikte temin edilebilir. Antibakteriyel özelliklerine ilişkin sayısız ve detaylı testler yapılmıştır.

Çelik ve Alüminyum Antibakteriyel Kablo Kanalları

Plastik kablo kanallarının imalatında kullanılan gümüş cam fosfat kullanılmakta iken, çelik ve alüminyum kablo kanallarında özel bir yüzey kaplaması sayesinde antibakteriyel özellik kazanmaktadır. Bu özel kaplama ile yüzeydeki bakteri sayısı % 99 azalmaktadır. Ayrıca OBO Bettermann’ın çelik ve alüminyum kanalları özel imalat tekniği sayesinde uzun yıllar korozyona dayanmaktadırlar.

Mikroplara Karşı Koruma Süresi ve Kanalların Temizliği

Rapid45 ve Rapid80 plastik, alüminyum ve çelik kablo kanalları, özel üretim teknikleri ve yüzey işleme tekniği nedeni ile mikropların yayılmasına engel olur. Hasta odaları, hastane ve doktor muayehaneleri gibi mikrop ve bakteri konusunda özel koruma şartları gerektiren yerlerde hijyenin sağlanmasına yardımcı olur.

Konvansiyonel şekildeki gibi silerek veya çeşitli ilaçlarla yapılan temizlik ile kazanılan Antibakteriyel özellik bir kaç saatte sona erer. Kanallarımız doğru temizlik ürünleri (sadece su) ile temizlendiği sürece Antibakteriyel özelliği 24 saat 7 gün devam ettirirler.

KaydetKaydetKaydetKaydet

KaydetKaydet

Önceki İçerikYakalama Ucu
Sonraki İçerikSıvaÜstü Buat
İçtenlik, güvenilirlilik ve yetkinlik, yüksek derecede kabul edilebilirliğe, inanılırlığa ve uzun süreli işbirliğine yol açmaktadır. Bu ortak değerliliğinin temelini, firmamızın müşterilerin isteklerine ve taleplerine tutarlı bir şekilde cevap vermesi oluşturmaktadır. Müşterilerimiz ile kuracağımız samimi ve yakın birliktelik, firmamızın amaçlarının en başında gelmektedir. Size en iyi ve uygun şartları sağlamak uğruna yeni yollar ve yöntemler geliştiriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.