Cumartesi, Temmuz 13, 2024
OBOe
Ana SayfaAG ParafudrParafudr Montajı

Parafudr Montajı

Örnek Video | Tip 2 Parafudr MontajıYıldırım ve ani aşırı gerilimden korunmanın en önemli noktalarından biri, doğru ürünü, doğru bir şekilde kullanmaktır. Bu anlamda kullandığımız parafudrun doğru bir şekilde seçilmesi önceliğimizdir. Parafudr hakkında detaylı bilgi almak içinse bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Parafudr Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

1-B sınıfı yani Tip 1 Parafudrlar, ana panolarda kullanılır. Bu ag parafudlar paralel şekilde 16 mm2lik şekilde bağlanır. Yıldırım darbesi taşıyacağı için kesiti yüksek olan bir kablo kulllanıyoruz.

2-C sınıfı Tip 2 Parafudrlarsa ani aşırı gerilim darbelerine karşı, tali panolarda kullanılır. Tip 2 ürünlerse, yine paralel olacak şekilde, 6 mm2lik kablo ile bağlanması gereklidir.

3-D sınıfı Tip 3 Parafudrlarsa genel olarak seri olarak bağlanır. Ancak paralel bağlanan tipte olan Tip 3 parafudlarda vardır. Bu parafudrlar, 1.5 mm2lik kesitte kablo ile bağlanır.

Yine parafudr panoya montaj edildiğinde kuplaj etkisinin önüne geçmek için parafudr ile toprak bağlantısı 50 cmi geçmemesi önerilir.

Örnek Video | Tip 1+2 Parafudr Montajı

Sizler İçin parafudr montajı nasıl yapılacağına dair örnek bir video hazırladık.

Örnek Video | Tip 2 Parafudr Montajı

Örnek Video | Kamera ve Ethernet Hatlarının Korunması Net Defender

Örnek Video | Telefon Hatlarının Korunması Tele Defender

RELATED ARTICLES
OBO BETTERMANN

ÇOK OKUNANLAR