Yıldırım ve ani aşırı gerilim darbelerden korunmak için kullandığımız AG Parafudr sistemleri her yapı ve tesise göre farklı olarak dizayn edilmelidir. Bu noktada ag parafudr sistemlerinin çeşitleri ön plana çıkmaktadır.

Tip 1 B Sınıfı Parafudr: Yıldırım darbelerine karşı koruma yapar. 10/350 eğrisindeki darbelerdir.

Tip 2 C Sınıfı Parafudr: Şebeke kaynaklı ani aşırı gerilimlere karşı koruma yapar. Bu darbeler 8/20 eğrisindedir. Bu darbeler aşağıdaki gibi nedenlerle oluşabilir.

-Şalt hareketleri

-Harmonikler

-Kaynak makinaları

-Balastlar

10/350 yıldırım darbesi ve 8/20 şebeke darbesi

Tip 3 D Sınıfı Parafudr: Tip 3 ag parafudrlar, hassas sistemlerin korunmasında kullanılan son nokta koruma cihazlarıdır.  Hızlı bir şekilde devreye girer, Up koruma seviyeleri düşüktür. Yine 8/20 eğrisinde koruma yaparlar.

Kombine Tip AG Parafudrlar

Son zamanlarda gelişen teknoloji ile birlikte kombine tip ag parafudrlarda kullanılmaya başlanmıştır. Bu noktada Tip 1+2 yani hem yıldırım ve şekebe darbelerine karşı koruma yapan hem de Tip 2+3 şebeke koruma ve hassas sistem koruması yapan parafudr çeşitleri de bulunmaktadır.

Önceki İçerikTopraklama Kitapçığı | Hemen İndir
İçtenlik, güvenilirlilik ve yetkinlik, yüksek derecede kabul edilebilirliğe, inanılırlığa ve uzun süreli işbirliğine yol açmaktadır. Bu ortak değerliliğinin temelini, firmamızın müşterilerin isteklerine ve taleplerine tutarlı bir şekilde cevap vermesi oluşturmaktadır. Müşterilerimiz ile kuracağımız samimi ve yakın birliktelik, firmamızın amaçlarının en başında gelmektedir. Size en iyi ve uygun şartları sağlamak uğruna yeni yollar ve yöntemler geliştiriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here