Otomasyon sistemleri artık günümüz endüstrisinin olmazsa olmazı. Ancak bu sistemler birçok hassas elektronik komponentlerden oluşuyor ve ani aşırı gerilimlere karşı oldukça hassas. PLC sistemlerinden, güç kaynaklarına birçok noktada doğru alçak gerilim parafudrunu kullanmak, kesintisiz bir üretim oldukça büyük önem taşıyor.

İlginizi Çekebilir: Parafudr Montajı

Öncelikle hemen şunu belirtelim, hassas sistemlerinizi korumadan önce, kademeli koruma tüm tesis boyunca yapılmalıdır. Yani ana panolardan başlayarak tali panolarda koruma altına alınmalıdır.

  • Ana Pano: Tip 1+2 AG Parafudr
  • Tali Pano: Tip 2 AG Parafudr

Hassas Koruma 

Enerji koruması yapılması, hassas sistemler için ilk yapılması gereken korumaların başında gelir. 220 V AC Enerji koruması için aşağıdaki ürün kullanılabilir.

220 V AC Enerji Koruma Parafudru

Enerji koruması denilince bir diğer önemli koruma 24 V DC/AC ag parafudrdur. OBO Bettermann parafudru hem AC hem DC hatlarda kullanılabilir.

24 V DC/AC Enerji Koruma Parafudru

Data hatlarının yine korunması otomasyon sistemlerinde önemlidir. POE ve CAT hatlarını aşağıdaki ürünümüzle koruyabilirsiniz.

CAT ve POE Koruma

RS 232 ve RS 485 yine ani aşırı gerilimlerin kolayca sızdığı hatlardan biridir. Bu hatlar için özel geliştirilen ürünlerimizi kullanabilirsiniz.

RS 232/485 Koruma Parafudr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.