Yıldırımdan korunmada en önemli parametre ve seçimlerden biri dış yıldırımlık ve izoleli iniş iletkenidir. Yıldırım darbesinin sahip olduğu yüksek ısı enerjisi, iniş iletkeninden koruduğu alana zarar verebilir. Bunun önüne geçmek için ya S mesafesi iniş iletkeninden sonra bırakılmalı ya da izoleli iniş iletkeni kullanılmalıdır. İzoleli iniş iletkeni özellikle yanıcı ve patlayıcı alanlarda kesinlikle kullanmanızı önermekteyiz.

İlginizi Çekebilir: DC Parafudr

S Mesafesinin Hesaplanması

Ki: Koruma sınıfı
Kc: İniş İletkeni Sayısı
Km: Kullanılan iletkenin cinsi
İzoleli iletkenle iniş yapılan yıldırımdan korunma sistemleri birçok yönden daha güvenilir ve sağlıklı bir koruma sağlar.

isCon İzoleli İniş İletkeni

Obo Bettermann olarak, yapılarınızın yıldırımdan korunmasında isCon izoleli iniş iletkenini kullanmanızı öneriyoruz. 200 kA yıldırım darbesine kadar dayanıklı yapısı S mesafesi bırakılamayan yerlerde, güvenli bir şekilde koruma sağlar.

Örnek Uygulamalar

Metal yüzey çatı ve iniş yüzeyi
Yanıcı patlayıcı tesis
Telekom ve haberleşme santralleri
Önceki İçerikDC Parafudr
Sonraki İçerikTip 3 Parafudrlar
İçtenlik, güvenilirlilik ve yetkinlik, yüksek derecede kabul edilebilirliğe, inanılırlığa ve uzun süreli işbirliğine yol açmaktadır. Bu ortak değerliliğinin temelini, firmamızın müşterilerin isteklerine ve taleplerine tutarlı bir şekilde cevap vermesi oluşturmaktadır. Müşterilerimiz ile kuracağımız samimi ve yakın birliktelik, firmamızın amaçlarının en başında gelmektedir. Size en iyi ve uygun şartları sağlamak uğruna yeni yollar ve yöntemler geliştiriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.