Kamera ve CCTV sistemleri yıldırım ve ani aşırı gerilim sistemlerinden en fazla etkilenen sistemlerin başında gelir. Teknolojinin gelişmesi ile günlük hayatımızdan fabrikalara özellikle IP kameralar daha çok yaygınlaşmaya ve kullanılmaya başlandı. Ancak oldukça hassas komponentlere sahip IP Kameralar oldukça kolay bir şekilde hasar görüyor ve kritik bölgelerin izlenmesi yarıda kalabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için kademeli bir şekilde kamera ve CCTV sistemlerimiz koruma altına alınmalıdır.

Parafudr Seçim Kılavuzu

Ana Pano Koruma Tip 1+2 Parafudr

Öncelikle gelen yıldırım veya şebeke darbeleri için ana panomuzda bir koruma yapmamız gereklidir. Aksi halde bu gelen darbeler ana panoda zayıflatılmadığı için, kameralara zarar verebilir. Önerimiz ana panonuzuda Tip 1+2 hem yıldırım hem de şebeke koruma parafudru yerleştirmeniz olacaktır.

Poe ve Cat Koruma

Bu noktada IP kameranın POE mi yoksa Cat mi olduğu önem göstermektedir. Eğer POE bir IP kamera ise, enerji ve data aynı hat üzerinden geliyor. Bu nedenle POE parafudr Tip 3 kullanılmalıdır. Ekstra bir enerji koruması yapılmasına gerek yoktur. Ancak CAT kameralarda enerji hattı ayrı geldiği için enerji koruması da yapılmaıdır. Enerji beslemesi de 220 V veya 24 V hangi gerilimle besleniyorsa buna göre seçilir.

Obo Bettermann Poe ve Cat Parafudr

  • Yüksek kaliteli RJ45 soket
  • Yüksek akım yükünde düşük koruma seviyesi
  • DIN rayı veya bağlantı kablosu ile topraklama
  • 1 GB’a kadar ağlarda test edilmiş iletim kalitesi (Cat6, Class E) veya Cat6
  • Plug-in versiyonunda hızlı kurulum
  • Uygulama örneği: 1 Gbit Ethernet, 10/100 Mbit Ethernet, PoE uygulamaları, IP kamera sistemleri

DataSheet İndir

Formu Doldurun! Hemen Hızlı Fiyat Teklifi Alın!

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.